Member List 2015-2016 by Class

 

 

Ex officio Board Members Christopher Dyrhaug Donald M. Johnson
*Joe Dively Patricia Dyrhaug Therese S. Kincade
David M. Glassman Rick Edwards Keith Kohanzo
*Julie Sterling Betty Elliott Jane Lasky
Robert K. Martin Thomas W. Faller Everett A. Lawrence
2 (*Counted in other classes) H. Michael Finkle Genie Lenihan
  Gina Giffin Garcia Patrick Lenihan
BOT  Members Robert Glover David J. Maurer
*Timothy Burke Gordon Grado Dolores Carpenter McDivitt
*Joseph R. Dively Steven L. Grissom Phillip McDivitt
*Jan Spivey Gilchrist William Hill Dolly McFarland
Kristopher Goetz Carolyn Brown Hodge Harland G. McFarland
Rene M. Hutchinson Stanley R. Huffman James L. McNutt, Sr.
Roger L. Kratochvil John Inyart J. Anthony Nelson
Catie Witt (Student Trustee) Vaughn Jaenike George A. Paulik, Jr.
Robert D. Webb Dwight H. Kensil Sue Payton
5 (*Counted in other classes) Jeffrey Knezovich Alex Peck
  Barbara Kuhl Kevin Piket
Lifetime Members Joyce A. Madigan Norman Plummer
Nathaniel Anderson Brent Manning Dale Righter
Larry J. Ankenbrand Betsy Mitchell Michelle Rogers
*Identa M. Austin (1913-2013) Carl T. Mito John D. Schmitt
Ken Baker Jerry Myerscough Eli R. Sidwell
Mary Cougill Jagdish L. Nanda Robert A. Sinkler
Max Cougill Sylvia Nichols Scott R. Smith
Brenda Edgar Jill Nilsen Rory C. Steidl
Jim Edgar Julie Nimmons Dennis Sterchi
Dr. Jerry Heath Sundeep Oberoi Diane Sterchi
*Margery Heath (1922-2015) William O'Rourke Carol Stevens
Louis V. Hencken Jayne Ozier Cindra Stiff
Rudolph "Rudy" Hlavek Wendy Perrow Sandra K. Stone
*Ivan "Ike" Kennard (1922-2015) Wayne Pichon Christopher M. Swing
Richard A. Lumpkin Carol Richardson Kelsey Swing
*Harold Marker (1912-2011) J. David Riddle Ryan P. Tracy
*Burnham E. Neal (1922-2012) Roger T. Roberson Janet Treichel
Joan Pillsbury Christine Robertson Robert R. Tyler
Jack Pine William Robinson Luke Wang
Jan Tarble Ferne Rogers Michael L. Weaver
14 (Counted in Emeritus Class) Marc Sanner Margaret L. Weber
  Larry Smith Margaret J. Weber
Class 2020 Katherine Snyder William V. Weber
Chad Altadonna Scott Stevens Leo Welch
Jason A. Anselment Charles Titus C.E. Whalen
Victor F. Balasi Carol Tyler Debra M. Witges
Barbara Baurer Norma Winkleblack Thomas Woodall
Suzanne Barchers Kaye Woodward Amanda Yost 
Eric Bradham Charles Wootton  Jeremy R. Yost
Calvin B. Campbell  Don Yost Mariann L. Younger 
Martin Coleman 58  78
Jerry N. Dye    
Ellen Eardley Class 2018 Total           331
Nancy Elwess Matthew Allen  
Ed Escalante Maureen Ankenbrand  
Susan Escalante Roger Archibald  
Judy A. Ethell Suzanne Baier  
Richard Fox Dwight Baptist  
Mary Gher  Scott Biermann  
Jonathan Gosse James Bradham   
Timothy D. Gover Jennifer Brehm   
Dennis Grannan Martha Brown   
Lillian R. Greathouse Steve L. Childers  
Tom Grunloh Pat Coburn  
Brenda Harbaugh Dan R. Cunningham  
Stephen Harbaugh Michael Cunningham  
Helen J. Krehbiel Katharine Currey  
Ronald M. Leathers Henry Davis  
Richard LeDuc Robert DeBolt  
Sharon LeDuc Christopher Desmond  
Charles Lehman Roger Dettro  
Norma Lehman Richard Dodson  
Richard H. Levi Martha Drake  
Dawn Ligon Robert Dunn  
J.R. Livesay II James Evans  
Jane Lockett Jeanne L. Foley  
Carol Martin Mary L. Gaskill  
Ronald Martin  Donald L. Gher  
Jeanne McMurray Ronald Gholson  
Richard McMurray June B. Giffin  
Betty E. Miller Susan L. Gilpin  
Robert L. Mitchell Noelle Greathouse  
Ronald Noren Kenneth Hadwiger  
Joyce Pead Mary Anne Hanner  
James R. Quivey William Hatfield  
Foster C. Rinefort Carol Helwig  
Jean Rinefort William Hine  
Rodney Roosevelt Dale Holt  
David Sardella John H. Keiser  
Phyllis Sardella Mark Kesler  
James R. Schnorf Tamara Kesler  
Karen Schnorf Gary Kling  
Alice Shawver David Kuhl  
Paramjit Sidhu William D. Lair  
Paul Snyder Herbert Lasky  
Leslie Taggart Al Longtin  
Matthew Taggart Matthew Madigan  
Nicole Wochner Victoria Markley  
Susan Young Jaime Martinez  
Robert Zabka Thomas Maskey  
Jerry Zachary Ross McCullough  
58 Dale McHenry  
  James K. McKechnie  
Class 2016 Karen Medina  
Floyd Akins, Jr. Michael Morrisey  
Jeff Augustine John Oertling  
Roger Beck Marilee Oglesby-Evans  
Dick Cain Gail J. Richard  
John P. coffey Charles Rohn  
Edward M. Corley Aldo Ruffolo  
Cheryl Crates J. Sain  
Carl Dolson Joan K. Schmidt  
Ruth Dow Jack Schultz  
Mary Drake Jeffrey G. Scott  
Steve Drake Roger Sorensen  
Howard Eads Dennis Spice  
Daryll Fletcher *Julie Sterling  
Jean M. Galovich Robert Sterling  
Stephen A. Gosselin Charles Randy Taylor  
Brian Hurst Sue Ellen Taylor  
Rick Ingram David E. Thomas  
Ellen Keiter Ron Tredennick  
Richard Ketier Wendy Tredennick  
Robert D. Kovack Mary Ann Uphoff  
Jon M. Laible Cindy Webb   
Blair Lord Roger Whitlow   
Alison Maley  73  
Patrick M. Mangin     
Tim McCollum  Class 2019  
Rita McCollum  Gregory J. Baggerly  
Mark McGee  D. Anne Bliss  
Gary Melvin  Ron Bouchard  
Tess Melvin  Douglas J. Bower  
Chalmer Moore, Jr.  Mary E. Bower  
Shirley B. Moore  C.J. Bradham  
Susan L. Nied  William O. Browning  
J.W. Oglesby  Kenneth Damann, Jr.  
Sandra L. Paddock  Nancy Desmond  
William C. Prather  John A. Dively, Jr.  
Elise Ramsey  *Joseph R. Dively  
Barbara Roberts  Charles Dow  
Maura Roberts  Marilyn Dudley  
Paul A. Ruedi  Charles Eberly  
Robert Sampson  Caleb Englehardt  
Kevin Savoree Kelley Englehardt  
William J. Warmoth Garry Ernst  
Charles W. Witters  Janet Ernst  
43 Carolyn Miller Fischer  
  Raymond Fischer  
Class 2017 Ralph Foley  
Austin Apgar Marilyn Gerdt  
Alan Baharlou *Jan Spivey Gilchrist  
*Timothy Burke Habeeb Habeeb  
Vickie Burke Barbara Hilke  
Michael Conlin H. Ray Hoops  
Rex D. Cooley Marilyn Hoots  
Harry L. Crisp Charles W. Huber  
John Currey Barbara Shelton Hundley  
James B. Curtis Laura Hussey  
George Cutright, Sr. Diane H. Jackman