Member List 2014-2015 by Class

 

 

Ex officio Board Members Rick Edwards Keith Kohanzo
*Joe Dively Betty Elliott Jane Lasky
William L. Perry Thomas W. Faller Everett A. Lawrence
*Julie Sterling H. Michael Finkle Genie Lenihan
Robert K. Martin Gina Giffin Garcia Patrick Lenihan
2 (*Counted in other classes) Robert Glover David J. Maurer
  Gordon Grado Dolores Carpenter McDivitt
  Steven L. Grissom Phillip McDivitt
BOT  Members William Hill Dolly McFarland
*Joseph R. Dively Carolyn Brown Hodge Harland G. McFarland
*Jan Spivey Gilchrist Stanley R. Huffman James L. McNutt, Sr.
Kristopher Goetz John Inyart J. Anthony Nelson
Rene M. Hutchinson Vaughn Jaenike George A. Paulik, Jr.
Roger L. Kratochvil Dwight H. Kensil Sue Payton
Lauren Price (Student Trustee) Jeffrey Knezovich Alex Peck
Robert D. Webb Barbara Kuhl Kevin Piket
5 (*Counted in other classes) Joyce A. Madigan Norman Plummer
  Brent Manning Dale Righter
Lifetime Members Betsy Mitchell Michelle Rogers
Nathaniel Anderson  Carl T. Mito John D. Schmitt
Larry J. Ankenbrand Jerry Myerscough Eli R. Sidwell
*Identa Austin (1913-2013) Jagdish L. Nanda Robert A. Sinkler
Ken Baker Sylvia Nichols R. Scott Smith
Mary Cougill Jill Nilsen Rory C. Stiedl
Max Cougill Julie Nimmons Dennis Sterchi
Brenda Edgar Sundeep Oberoi Diane Sterchi
Jim Edgar William O'Rourke Carol Stevens
Dr. Jerry Heath Jayne Ozier Cindra Stiff
Margery Heath Wendy Perrow Sandra K. Stone
Louis V. Hencken Wayne Pichon Christopher Swing
Rudolph "Rudy" Hlavek Carol Richardson Kesley Swing
Ivan "Ike" Kennard J. David Riddle Ryan P. Tracy
Richard A. Lumpkin Roger T. Roberson Janet Treichel
*Harold Marker (1912-2011) Christine Reid Robertson Robert R. Tyler
*Burnham E. Neal (1922-2012) William Robinson Luke Wang
Joan Pillsbury Ferne Rogers Michael L. Weaver
Jack Pine Marc Sanner Margaret V. Weber
Jan Tarble  Larry Smith William V. Weber
16 (*Counted in Emeritus Class) Katherine Snyder Leo Wlech
  Scott Stevens C.E. Whalen
Class 2015 Charles Titus Debra M. Witges
Jason A. Anselment Carol Tyler Thomas Woodall
Victor F. Balasi Norma Winkleblack Amanda Yost
Eric Bradham Kaye Woodward Jeremy R. Yost
Calvin B. Campbell Charles Wootton Mariann L. Younger
Martin Coleman Don Yost 78
William Connelly 58  
Sharon Cunningham   Total               333
  Class 2018  
Jerry N. Dye Matthew Allen  
Ellen Eardley Maureen Ankenbrand  
Christy Elder Roger Archibald  
Ed Escalante Suzanne Baier  
Judy A. Ethell Dwight Baptist  
Judi Finkle Scott Biermann  
Mary Gher James Bradham  
Jonathan Gosse Jennifer Brehm  
Timothy D. Gover Martha Brown  
Dennis Grannan Steve L. Childers  
Lillian R. Greathouse Pat Coburn  
Tom Grunloh Dan R. Cunningham  
Brenda Harbaugh Michael Cunningham  
Stephen Harbaugh Katharine Currey  
Stanley Hollen Henry Davis  
James K. Johnson Robert DeBolt  
Charles Keller Christopher Desmond  
Joseph K. Knollenberg Roger Dettro  
Helen J. Krehbiel-Reed Richard Dodson  
Ronald M. Leathers Martha Drake  
Richard H. Levi Robert Dunn  
J.R. Livesay II James Evans  
Jane Lockett Jeanne L. Foley  
Tim Mason Mary L. Gaskill  
Betty E. Miller Donald L. Gher  
Robert L. Mitchell Ronald Gholson  
Harold D. Nordin June B. Giffin  
Helen Price Susan L. Gilpin  
James R. Quivey Noelle Greathouse  
Robert M. Reece Kenneth Hadwiger  
Foster C. Rinefort Mary Anne Hanner  
Jean Rinefort William Hatfield  
David Sardella Carol Helwig  
Phyllis Sardella William Hine  
Pamela C. Savoree Dale Holt  
James R. Schnorf John H. Keiser  
Karen Schnorf Mark Kesler  
Stephen B. Schnorf Tamara Kesler  
Alice Shawver Gary Kling  
Paramjit Sidhu David Kuhl  
Paul Snyder William D. Lair  
Patti Stratton Herbert Lasky  
Judith Sunderman Al Longtin  
Craig Titley Matthew Madigan  
Jon Tuft Victoria Markley  
Susan Young Jaime Martinez  
Charles Y. Younger Thomas Maskey  
Robert Zabka Ross McCullough  
56 Dale McHenry  
  James K. McKechnie  
Class 2016 Karen Medina  
Floyd Akins, Jr. Michael Morrisey  
Jeff Augustine John Oertling  
Roger Beck Marilee Oglesby-Evans  
Dick Cain Gail J. Richard  
Donald L. Calvin Charles Rohn  
John P. Coffey Aldo Ruffolo  
Edward M. Corley J. Sain  
Cheryl Crates Joan K. Schmidt  
Carl Dolson Jack Schultz  
Ruth Dow Jeffrey G. Scott   
Mary Drake Roger Sorensen   
Steve Drake Dennis Spice  
Howard Eads *Julie Sterling  
Daryll Fletcher Robert Sterling  
Jean M. Galovich Charles Randy Taylor  
Stephen A. Gosselin Sue Ellen Taylor  
Brian Hurst David E. Thomas  
Rick Ingram Ron Tredennick  
Ellen Keiter Wendy Tredennick  
Richard Keiter Mary Ann Uphoff  
Robert D. Kovack Cindy Webb  
Jon M. Laible Wesley Whiteside  
Blair Lord Roger Whitlow  
Alison Maley 74  
Patrick M. Mangin    
Tim McCollum Class 2019  
Rita McCollum Gregory J. Baggerly  
Mark McGee D. Anne Bliss  
Gary Melvin Ron Bouchard  
Tess Melvin Douglas J. Bower  
Chalmer Moore, Jr. Mary E. Bower  
Shirley B. Moore C.J. Bradham  
Susan L. Nied William O, Browning  
J.W. Oglesby Kenneth J. Damann, Jr.  
Sandra L. Paddock Nancy Desmond  
William C. Prather John A. Dively, Jr.  
Elise Ramsey *Joseph R. Dively  
Barbara Roberts Charles Dow  
Maura Robertson Marilyn Dudley  
Paul A. Ruedi Charles Eberly  
Robert Sampson Caleb Englehardt  
Kevin Savoree Kelley Englehardt  
William J. Warmoth Garry Ernst  
Charles W. Witters Janet Ernst  
44 Carolyn Miller Fischer  
  Raymond Fischer  
Class 2017 Ralph Foley  
Austin Apgar Marilyn Gerdt  
Alan Baharlou *Jan Spivey Gilchrist  
Timothy Burke Habeeb Habeeb  
Vickie Burke Barbara Hilke  
Michael Conlin H. Ray Hoops  
Rex D. Cooley Marilyn Hoots  
Harry L. Crisp Charles W. Huber  
John Currey Barbara Shelton Hundley  
James B. Curtis Laura Hussey  
George Cutright, Sr. Diane H. Jackman  
Christopher Dyrhaug Donald M. Johnson  
Patricai Dyrhaug Therese S. Kincade