Member List by State, City

2014-2015

 

  Kenneth E. Hadwiger Mount Olive North Carolina  
  Jerry D. Heath Roger L. Kratochvil '60 Raleigh   
  Margery T. Heath '44   John Coffey '69  
  Carol Helwig Mundelein     
Alaska Louis V. Hencken '66 Daryll Fletcher '75 North Dakota  
Anchorage Barbara E. Hilke   Grand Forks  
Wayne M. Pichon '68 William E. Hill Naperville  Carolyn A. Miller Fischer'55  
  Stanley R. Huffman Charles Dow '86 Raymond L. Fischer '54  
Arizona Laura Hussey Ruth Dow    
Flagstaff John S. Inyart Jeffrey P. Knezovich '79 Ohio  
Rex D. Cooley '59 Diane H. Jackman Jaime E. Martinez '86 Columbus  
  Vaughn Jaenike Mark R. McGee '91 Floyd Akins '86  
Phoenix James K. Johnson Sundeep Oberoi '90    
Suzanne R. Baier '86 Richard L. Keiter Kevin T. Piket '97  Findlay  
  Ellen A. Keiter Christine Reid Robertson'62 Charles J. Younger '54  
Scottsdale Therese Supple Kincade '80 Paramjit S. Sidhu '91 Mariann L. Younger '54  
James P. Evans '68 Keith Kohanzo '69 David E. Thomas '77     
Gordon L. Grado '74 William D. Lair '70   Oklahoma  
Carol A. Richardson '73 Everett A. Lawrence '73 New Lenox Tulsa  
William L. Robinson '76 Ronald M. Leathers '60 Al Longtin '86 Ike Kennard '44   
  Patrick M. Lenihan   Cindy Webb '90  
Arkansas  Genie O. Lenihan '74 O'Fallon    
Hot Springs Valley Blair M. Lord  Leo Welch '62 Tennessee   
William F. Connelly  Joyce A. Madigan '80   Brentwood  
  Matthew J. Madigan '78 Oak Brook Dwight T. Baptist '51  
California Robert K. Martin Jack R. Pine '64    
Beverly Hills Timothy I. Mason   Texas   
Craig Titley '89 David J. Maurer Oakland Cypress   
  Rita J. McCollum '73 Mary Anne Hanner '72 Dolores Carpenter McDivitt '54   
Carlsbad Tim D. McCollum'73   Phillip McDivitt '55   
 Donald Johnson '49  Dolly McFarland '78 Olympia Fields    
  Harland Gene McFarland Jan S. Spivey Gilchrist '72 Houston   
Lakeside Shirley B. Moore '76   Debra M. Witges   
Joan M. Pillsbury '86 Jerry Myerscough Paris    
  Jagdish L. Nanda Eric V. Bradham '75 San Antonio   
Lakewood Jill F. Nilsen '74 Carolyn A. Brown Hodge '72 Gregory J Baggerly '86   
Barbara R. Roberts '49 Harold D. Nordin      
  John T. Oertling Park Ridge Virginia   
Los Angeles J.W. Oglesby '58  Susan L. Gilpin '76 Fairfax   
Jan Tarble Jayne Ozier '63   Thomas R. Maskey '75   
Margaret J. Weber '69 Alex J. Peck '68 Peoria     
San Diego William L. Perry Matt Allen '00 King George   
Dwight H. Kensil '81 James R. Quivey   Victor F. Balasi   
  Elise Ramsey '77 Rochester    
San Jose Gail J. Richard '77 Stephen B. Schnorf '66  Reston   
Marilyn Dudley James D. Riddle   Janet M. Treichel '63   
  Foster C. Rinefort Schaumburg    
West Hollywood Jean Rinefort '68 Brenda R. Harbaugh '69  Washington   
James Curtis '79 Ferne M. Rogers '74  Stephen L. Harbuagh '67 Bellevue   
  Aldo Ruffolo   Susan E. Escalante '74   
Colorado  J. Sain '75 Somonauk  Edward J. Escalante '74   
Colorado Spings David Sardella Brent Manning '75 Don L. Gher '73   
Washington Phyllis M. Sardella '77   Mary J. Gher '73   
Sue C. Payton '72 Alice Shawver '46 Springfield     
  Eli R.Sidwell '58 Jason A. Anselment '97 Wisconsin   
District of Columbia R. Scott Smith '88 Jeffrey Augustine '97 Lake Tomahawk   
Washington  Rory C. Steidl '58 Brenda M. Edgar '98 Roger T. Roberson '64  
Ellen L. Eardley '99 Julie G. Sterling '76 Jim R. Edgar '68    
  Robert W. Sterling '51 Tom W. Faller '55 Milwaukee  
Florida Scott Stevens '76 Gina Giffin Garcia Maura A. Robertson   
Apollo Beach Carol D. Stevens Richard H. Levi '69    
Robert DeBolt '62  Patti A. Stratton '79 Alison Maley '02 Hong Kong   
  Judith A. Sunderman '75 Chalmer Moore, Jr. Luke Wang   
Bonita Springs Charles W. Titus '64 J. Anthony Nelson     
William O. Browning '74  William J. Warmoth '71 William G. O'Rourke '74 Ontario   
  William V. Weber   Saint Catharines   
Leesburg C.E. Whalen '70 Sullivan John D. Currey '62   
Ronald Bouchard '64 Wesley Whiteside Gary W. Melvin Katharine Currey '64   
  Roger L. Whitlow Tess Melvin    
Longwood Norma J. Winkleblack '83 Sandra K. Stone '68    
Karen L. Schnorf '80 Thomas Woodall      
James R. Schnorf '76  Kaye Woodward Toledo    
  Charles W. Wootton George L. Cutright '67    
Miramar Beach Amanda Yost William C. Prather    
Jon M. Laible Don W. Yost      
  Jeremy R. Yost  Tolono    
Naples   Charles W. Huber '64    
Judi S. Finkle Chicago      
Mike Finkle '62  Patrick Coburn  Tuscola    
  Robert F. Glover '82 Austin Apgar    
Orlando Dennis M. Grannan '84 Caleb Englehardt '98    
Jane A. Lockett '76  Brian Hurst '92 Kelley Englehardt '04    
  Rene Hutchinson '74      
Saint Petersburg Rick Ingram '78 Wilmette    
Jon E. Tuft '83  Victoria S. Markley '99 Richard W. Dodson '66    
  Karen D. Medina '97      
Stuart  John D. Schmitt '76 Indiana     
Lauren Price   Brownsburg    
  Decatur  Jennifer C. Brehm '06    
Winter Park Dick D. Cain '64      
Rudolph G. Hlavek '64 Robert E. Dunn '79 Carmel    
  Robert Sampson '71  Michelle Rogers    
Georgia Carol Tyler '71 Pamela C. Savoree '81    
Alpharetta  Robert R. Tyler '71 Kevin Savoree '81    
Ross A. McCullough '87         
  Dewey Evansville    
Marietta  Mark J. Kesler '03 H. Ray Hoops '62    
Michael W. Cunningham '70 Tamara R. Kesler '81 Sylvia Nichols '61    
Sharon L. Cunningham '68        
George A. Paulik '70  Dunlap Lafayette    
  Stephen A. Gosselin '79  Dale R. McHenry '58    
Peachtree City        
Larry D. Smith  Effingham New Palestine    
  Christy B. Elder '93 Dennis Sterchi '76    
Richmond Hill Tom Grunloh Diane Sterchi '80    
Jeffrey G. Scott '68 Charles Keller '62      
  Jack Schultz Terre Haute    
Idaho    William C. Hine     
Boise Elmhurst      
John H. Keiser '58 Helen Price  West Lafayette    
    William N. Hatfield '56    
Illinois Evanston      
Algonquin Timothy L. Burke '71  Westfield    
Cheryl M. Crates '70 Vickie L. Burke '72 Michael Morrisey '92    
         
Arcola Fairview Heights  Iowa    
Rick A. Edwards '68 Marilee S. Oglesby Evans '86 Bettendorf     
    Robert A.Sinkler '83    
Arlington Heights Flossmoor       
Carl Mito '72 Jonathan Gosse '74 Kentucky     
Norman Plummer '71    Philpot    
  Frankfort  Cindra K. Stiff '79    
Ashmore Patrick J. Mangin '86      
Herbert Lasky    Louisiana    
Jane Lasky '67 Glen Ellyn  Baton Rouge    
  Christopher Desmond '94 Kenneth E. Damann, Jr. '66     
Auburn Nancy Desmond '92      
Michael Conlin '70    Maryland    
  Harvard Baltimore     
Batavia Marilyn J. Gerdt '74 Wendy Perrow '80    
Ryan P. Tracy '11         
  Hindsboro Michigan     
Belleville Noelle J. Greathouse '70 Bloomfield Hills    
Nathaniel J. Anderson '73    Joseph K. Knollenberg '55    
Martin J. Coleman '71 Hudson      
  D. Anne Bliss '64 Niles    
Burr Ridge   Joan K. Schmidt    
Jean M. Galovich '77 Illiopolis      
  Marc A. Sanner '74 Warren     
Carbondale   Robert Zabka    
John A. Dively '80 Lawrenceville      
  Sandra L. Paddock '63 Minnesota    
Champaign   Dellwood    
Habeeb Habeeb '97 Lerna Stan C. Hollen '72     
Dale H. Holt '62 Sara J. Preston       
Barbara Shelton Hundley '65 Kelsey Swing '03 Minneapolis    
Gary A. Kling '76 Christopher M. Swing '03 Katherine A. Snyder    
Barb J. Kuhl '72   Paul Snyder '70     
Dave Kuhl '72 Libertyville      
James K. McKechnie Susan L. Nied '73 Missouri    
Betsy D. Mitchell '75   Boonville    
Charles D. Rohn Litchfield James McNutt, Sr.     
Paul A. Ruedi '82 Julie I. Nimmons '77       
Dennis D. Spice '78   Chesterfield    
Charles Randy Taylor Lombard Judy A. Ethell '82    
Sue Ellen Taylor '71 Kris M. Goetz '98      
    Clayton     
Charleston  Mahomet Scott D. Biermann '88    
Larry J. Ankenbrand '59 Susan L. Young '84      
Maureen Ankenbrand '64   Saint Albans    
Alan Baharlou Marion Roger L. Archibald '79     
Ken J. Baker '72 Harry L. Crisp      
Roger B. Beck    Saint Charles    
Douglas J. Bower '87 Mattoon Robert L. Mitchell, Jr. '75    
Mary E. Bower Dan R. Cunningham '73       
Martha S. Brown Roger W. Dettro '53 Wildwood     
Cal B. Campbell '72 Jeanne L. Foley Robert M. Reece '72    
Steven L. Childers '77 Ralph W. Foley       
Edward M. Corley Timothy D. Gover Nevada    
Mary L. Cougill Steven L. Grissom '74 Las Vegas    
Max E. Cougill '51 Marilyn Hoots C.J. Bradham '62    
Henry Davis Bob D. Kovack '58 James V. Bradham '62     
Joseph R. Dively '81 J.R. Livesay II Jerry N. Dye '59    
Mary K. Drake Richard A. Lumpkin  Charles W. Witters '68    
Martha Drake Betty E. Miller '54      
Steve R. Drake Dale A. Righter '88 New Jersey     
Howard S. Eads '57 Roger Sorensen '49 Ridgewood    
Charles G. Eberly Mary Ann Uphoff '74 Christopher S. Dyrhaug '92    
Betty G. Elliott Michael L. Weaver '73 Patricia Dyrhaug '92     
Garry Ernst '64 Robert Webb       
Janet E. Ernst '63   New York    
Mary Lou Gaskill '52 Minooka Manhassett    
Ronald E. Gholson Ron D. Tredennick '74  Donald L. Calvin '54    
June B. Giffin '48 Wendy Tredennick       
Lillian R. Greathouse